- 10 порад для гарячої шлюбної ночі
- 6 переконливих причин звернутись до професіонала
- Благословення
- Благословення в хаті молодого
- Бутоньєрка нареченого
- В який період не можна вінчатися?
- Весільна прогулянка
- Весільний букет, підвязка, вельон
- Весільний коровай
- Весільні прикмети
- Вінчання
- Вітання молодих (Даровання, перепій)
- Запросини
- Заручини
- Історія обручки
- Нареченим на замітку
- Перший танець молодого подружжя
- Посаг (придане)
- Початок застілля - молитва
- Правила першої шлюбної ночі
- РАЦСи Львова
- Реєстрація шлюбу
- Розписка: що і до чого?!
- Розрізання весільного торта
- Сватання
- Секрети першої шлюбної ночі
- УГКЦ - в які дні року можна взяти шлюб
- Умовини
- Хто може бути свідком при вінчанні
- Церкви Львова - УАПЦ
- Що таке вінець і його роль в ритуалі вінчання
- Як розважити гостей під час весільної прогулянки
Весільні прикмети
Хто перший стане на рушник – голова сім’ї.
Після шлюбу кидають гостям цукерки – щоб життя було солодким.
Сваха – жінка, яка збирала інформацію про всі роди. Вона рекомендувала який хлопець підійде якій дівчині, родини їздили один до одного на оглядини і обмінювались подарунками.
Перед весіллям дівчина вишивала сорочку молодому і весільний рушники. Щонайменше їх мало бути два – той, яким обвязували молодих і той, на який вони вставали. Кінці цих рушників були різними, із символами обох родів.
Якщо життя у подружжя склалося добре, з покоління в покоління передавались жіночі весільні сорочки та рушники – щоб добра доля була у дітей та внуків.
Весільне вбрання краще замовляти. Але до першої ліпшої кравчині не іти. Це має бути перевірена людина, з чистими помислами.
Після весілля молоді вживали багато меду, щоб у них народилося здорове потомство, тому і місяць називається медовим.
Лише незаймана дівчила мала право на проведення обряду вінчання. Давні слов’яни вірили, що перший партнер передає свою енергетику і впливає на потомство. Після шлюбої ночі на видному місці вивішували нічну сорочу молодої. Вона мала бути з «калиною». Якщо «калини» не було – молодий мав право вигнати дружину.
Весільні вінки або одяг молодих прикрашали червоними ружами - квітами кохання і краси. Це робилося не лише для того, щоб вони милували око, а й щоб відвертали злі погляди. Вважається що перший – найбільш небезпечний (людина автоматично переключалась на яскраву квітку).
Не прийнято одружуватись у високосний рік, бо вваажається, що в нього переходить те, що людство збирало у попередні роки. За чотири роки назбирується щось добре або погане. Оскільки ми не знаємо що саме – люди перестраховуються і серйозні кроки у житті роблять наступного року.
Найцікавіше
-
Благословення в хаті молодого
Перед виходом з батьківської хати наречений просить благословення. В основному благословляють тільки батьки, хоча в деяких районах ... -
Правила першої шлюбної ночі
Що молодята роблять першої шлюбної ночі? Питання здається недоречним лише на перший погляд. Варто проявити фантазію, як знайдеться ... -
Розписка: що і до чого?!
Головний елемент весілля – розписка. Власне кажучи, для офіційного оформлення союзу закоханих всі і збираються. Все інше – декоративне ...