- 10 порад для гарячої шлюбної ночі
- 6 переконливих причин звернутись до професіонала
- Благословення
- Благословення в хаті молодого
- Бутоньєрка нареченого
- В який період не можна вінчатися?
- Весільна прогулянка
- Весільний букет, підвязка, вельон
- Весільний коровай
- Весільні прикмети
- Вінчання
- Вітання молодих (Даровання, перепій)
- Запросини
- Заручини
- Історія обручки
- Нареченим на замітку
- Перший танець молодого подружжя
- Посаг (придане)
- Початок застілля - молитва
- Правила першої шлюбної ночі
- РАЦСи Львова
- Реєстрація шлюбу
- Розписка: що і до чого?!
- Розрізання весільного торта
- Сватання
- Секрети першої шлюбної ночі
- УГКЦ - в які дні року можна взяти шлюб
- Умовини
- Хто може бути свідком при вінчанні
- Церкви Львова - УАПЦ
- Що таке вінець і його роль в ритуалі вінчання
- Як розважити гостей під час весільної прогулянки
Посаг (придане)
Отож, до весілля дівчині належало багато працювати. А втім ця праця не була для неї обтяжливою. Вона виконувала її здебільшого на вечорницях та оденьках, де і працювали, і розважалися.
Траплялося, дівчина не встигала приготувати собі придане. У такому разі народні звичаї передбачали спеціальні передвесільні дії — торочини, на які приходили подруги нареченої.
Завершували готувати посаг у передостанній день весілля. Після обряду пов'язування молодих його урочисто везли до нареченого. Скриню супроводжували брати й свахи, які дорогою показували посаг гостям та односельцям — виймали із скрині гарні речі. Однак посаг мав продемонструвати не стільки достаток молодої та її рідних, скільки її працелюбність. Якщо він характеризував дівчину як добру майстриню, її почет зустрічали хлібом-сіллю, співали величальної.
Парубки також брали участь у створенні матеріальної основи майбутньої сім'ї — вони, як правило, працювали у господарстві. Причому до цієї праці їх залучали досить рано — з 12—13 років. Адже молодий, беручи шлюб, мав сплатити нареченій віно — своєрідний викуп, вартість якого або дорівнювала приданому, або навіть перебільшувала його.
Хоча з часом розмір приданого та вартість віна зазнавали змін, сам принцип підготовки молодих до матеріального забезпечення сім'ї залишався одним із найважливіших.
За матеріалами traditions.org.ua
Найцікавіше
-
Благословення в хаті молодого
Перед виходом з батьківської хати наречений просить благословення. В основному благословляють тільки батьки, хоча в деяких районах ... -
Правила першої шлюбної ночі
Що молодята роблять першої шлюбної ночі? Питання здається недоречним лише на перший погляд. Варто проявити фантазію, як знайдеться ... -
Розписка: що і до чого?!
Головний елемент весілля – розписка. Власне кажучи, для офіційного оформлення союзу закоханих всі і збираються. Все інше – декоративне ...