- 10 порад для гарячої шлюбної ночі
- 6 переконливих причин звернутись до професіонала
- Благословення
- Благословення в хаті молодого
- Бутоньєрка нареченого
- В який період не можна вінчатися?
- Весільна прогулянка
- Весільний букет, підвязка, вельон
- Весільний коровай
- Весільні прикмети
- Вінчання
- Вітання молодих (Даровання, перепій)
- Запросини
- Заручини
- Історія обручки
- Нареченим на замітку
- Перший танець молодого подружжя
- Посаг (придане)
- Початок застілля - молитва
- Правила першої шлюбної ночі
- РАЦСи Львова
- Реєстрація шлюбу
- Розписка: що і до чого?!
- Розрізання весільного торта
- Сватання
- Секрети першої шлюбної ночі
- УГКЦ - в які дні року можна взяти шлюб
- Умовини
- Хто може бути свідком при вінчанні
- Церкви Львова - УАПЦ
- Що таке вінець і його роль в ритуалі вінчання
- Як розважити гостей під час весільної прогулянки
Весільний коровай
Яке б не було весілля, багате чи бідне, обов’язково на святі можна побачити великий коровай круглої форми. Така форма не випадкова: адже вона – подібна формі Сонця. У давній легенді коровай являється символом язичницького бога - Сонця, що сходить на землю, щоб «взяти під свою ласку» доброго молодця і красну дівчину, що вступають у це довге, важке і прекрасне спільне життя. Коровай уособлює собою багате, заможне життя. Існує думка, що той з молодят, хто відкусить найбільший шматок і буде господарем в будинку. Коровай прикрашали колоссям жита, пшениці, квітами і гілочками калини. Калиновими гілками з ягодами традиційно прикрашають кімнату, в якій готують коровай. Калина у весільному обряді – не просто прикраса. Вона – найдавніший символ любові, свідчення почуття, що міцно об'єднало молодят.
Напередодні весільного бенкету випікали коровайчики, невеликі булочки, які свахи розвозили запрошеним на весілля.
Весілля починалася з приготування короваю. Коровайниці, яких було 3, 5 або 7, розчиняли, місили і випікали весільний коровай, з обрядами, з коровайними піснями. Очолювала випічку старша коровайниця. Нею була тільки така жінка, яка живе з чоловіком у злагоді й любові та має добрих дітей: існувала думка, що сімейний лад коровайниці через коровай передається молодим.
Чим більше коровай, тим щасливішим і заможніше буде життя молодої сім'ї. Тому коровайниці – досвідчені господині, намагалися випекти не тільки красивий і смачний коровай, але і на подив усім великий. У деяких місцях прийнято було випікати коровай величиною на весь стіл.
Деякі весільні ритуали, пов'язані з короваєм, живі і до цього дня, і існує можливість самим вирішувати яким буде коровай на весіллі.
Короваїв на весілля, як правило, два. Один випікається в родині молодого, другий – в родині молодої. Наприкінці третього застілля обидві мами (свахи) разом з дружбами починають різати коровай і роздавати гостям. Виглядає це так: один дружба роздає родині молодого, другий – родині молодої. Інколи дружби ще й разом виносять на підносі коровай і співають спеціальну переспівку. Кому роздавати – підказують мами. Дружба говорить приблизно такий текст: «З під зеленого дуба, де барвінок в’ється, від молодого та молодої коровай шлеться. Десь тут має бути стрийко з Канади з родиною. Гоп, гоп, гоп. Музиканти сто літ!» В одній руці він несе кавалок короваю, а в другій тримає імпровізований дзвіночок. Музиканти виконують щось пафосне.
Найцікавіше
-
Благословення в хаті молодого
Перед виходом з батьківської хати наречений просить благословення. В основному благословляють тільки батьки, хоча в деяких районах ... -
Правила першої шлюбної ночі
Що молодята роблять першої шлюбної ночі? Питання здається недоречним лише на перший погляд. Варто проявити фантазію, як знайдеться ... -
Розписка: що і до чого?!
Головний елемент весілля – розписка. Власне кажучи, для офіційного оформлення союзу закоханих всі і збираються. Все інше – декоративне ...