Таїнство вінчання, яке передбачає собою Боже благословіння на шлюб двох людей, по праву можна вважати однією з найбільш сакральних і величних церемоній. Тому до вінчання треба підійти з усією відповідальністю, ретельно обміркувати, налаштуватися і, звичайно ж, підготуватися.

Існують певні правила вінчання, яким Ви повинні слідувати, якщо прийняли рішення закріпити свій шлюб божественними узами.
  1. Вінчатись можуть тільки хрещені чоловік і жінка.
  2. Православ'я допускає вінчання навіть у випадку, якщо це не перший шлюб, а другий-третій. Але варто відзначити, що це питання досить особисте і вирішується в індивідуальному порядку. У будь-якому випадку той, хто був скріплений шлюбом раніше, зобов'язаний розірвати його. Якщо людина вже була вінчана, то повинна спочатку поговорити з батюшкою, отримати від нього дозвіл, потім священнослужитель розриває попередній шлюб і вінчання.
  3. У проведенні вінчання буде відмовлено, якщо Ви перебуваєте в кровній спорідненості.
  4. Вінчання не проводиться під час постів (Різдвяних, Великодніх, Успенських і т.д.), Великодньому тижні, в день Святої Трійці, а також по вівторках, четвергах і суботах. Краще відразу уточнити в Храмі дати, коли можливе проведення вінчання.
  5. Варто нагадати, що в силу встановлених традицій дівчатам у «певні» дні заборонений вхід до церкви. Тому враховуйте і Ваш графік «здоров'я» і тоді вже призначайте дату проведення вінчання. Не забувайте, що це відноситься і до дружки. Інші запрошені дівчата, в разі чого, зможуть приєднатися після.
  6. Коли визначитеся з датою вінчання, виберете Собор або Храм, в якому повинна буде відбутися ця прекрасна церемонія. Заздалегідь переговоріть зі священиком, який буде вінчати. Краще всього, якщо у Вас вже є «Духовний батько». Якщо ні - виберете священика із запропонованих духовних наставників.
  7. Напередодні вінчання Вам двом потрібно буде духовно підготуватися: три-чотири дні поговіться: попоститися, помолитися, покаятися, а в кінці сповідатися і причаститися вже в Храмі.
  8. Приділіть увагу своєму одязі. Якщо вінчання проводитиметься в день весілля, у нареченої повинна бути фата або інший головний убір. Крім цього, і Ви, і інші запрошені дівчата повинні виключити брюки. Подумайте і про взуття, адже церемонія вінчання займе не менше 30 хвилин, тому в туфельках на високому каблуці або нестійкому може бути вкрай незручно.
  9. Якщо говорити про макіяж, то тут для дівчат діють встановлені церквою правила: мінімум макіяжу і повна відсутність помади на губах. У процесі церемонії Вам потрібно буде нахилятися і прикладатися до священних ікон, хреста.
  10. Не забудьте підготувати і своїх гостей, особливо свідків. Свідки або, як їх в даному випадку називають «поручителі», також повинні бути представниками православної віри. Крім того, всі присутні повинні усвідомити, що вони зібралися не на світському рауті, а в священному місці для участі у Божественній церемонії, а значить, вести себе відповідним чином.

Те, що Ви вирішили скріпити свій шлюб священними узами - прекрасно! Нехай вінчання зробить Ваш брак ще міцнішими, а навіть внесе духовності і святості!

Що потрібно зробити перед вінчанням
Таїнство вінчання - дуже відповідальне і осмислене рішення. Молодята повинні з усією відповідальність підійти до цього обряду і ретельно до нього підготуватися. Так, за 3-4 дня женихові і нареченій слід провести сповідь і причастя Святих Тайн.

Церква також рекомендує підготувати себе до майбутнього таїнства подвигом посту.

Щиро віруючому християнину перед такою відповідальною подією також варто звертатися до Господа з молитвою про благословення для свого шлюбу. Однак основною умовою для бажаючих повінчатися є сповідь і причастя, які проводять до заповітного дня.

Про це Вам неодмінно скаже кожен священик, до якого Ви звернетеся з питанням про обряд. Він також розповість про час проведення і тонкощах цих таїнств.

Для проведення вінчання Вам також слід запросити двох свідків. Вони повинні бути віруючими хрещеними православними християнами, а головне, близькими та рідними Вам людьми. Свідками можуть бути родичі або друзі тих, що вінчаються, вони можуть бути подружньою парою або незнайомими один одному людьми. Особливого значення це не має.

Нареченому і нареченій також варто подумати і про цілком матеріальні невід'ємні атрибути свята. Для вінчання Вам необхідно підготувати заздалегідь дві ікони - Спасителя і Божої Матері. Їх приносять батьки молодят і благословляють образами молодих на шлюб.

В ході вінчання наречений і наречена обмінюються обручками, які також слід придбати заздалегідь. Вони можуть бути інкрустовані дорогоцінним камінням, проте не повинні бути занадто кричущими.

Для вінчання Вам також знадобиться рушник, хусточки, церковні свічки. Про все це вам зможе розповісти священнослужитель.

Головне ж, про що Вам необхідно пам'ятати - це повнота Вашої відповідальності перед особою Бога, яку Ви берете на себе повінчавшись з коханою людиною. Ваша щирість і любов стануть найкращим підготуванням до великого таїнства.

Свідки на вінчанні: хто може бути свідком, а хто ні ...
На вінчанні, як, втім, і при реєстрації шлюбу в РАГСі, присутність свідків не обов'язково. Все залежить від побажань нареченого і нареченої. І в першому і в другому випадку свідки виступають лише помічниками молодят і ніяких формальних функцій не виконують.

Однак якщо в держустанові особливих обмежень щодо свідків немає, то церква в цьому плані більш вимоглива.

Головна умова - свідки повинні бути хрещеними і бути присутнім на вінчанні з натільним хрестиком. Але якщо вони одягнуться занадто зухвало, або ж свідок буде з непокритою головою, їм просто заборонять зайти до церкви. Також необхідно пам'ятати, що Ваші свідки після обряду будуть вважатися духовними родичами і якщо в подальшому вони вирішать одружитися, то церква такий шлюб не схвалить. Але цілком прийнятно, якщо вони вже є подружжям. У будь-якому випадку, роль свідків полягає в тому, щоб нести в духовному плані відповідь за подружню пару. Функції свідків на вінчанні - тримати вінці над головами молодят. Причому, їх покладено тримати однією рукою від 20 до 40 хвилин. Це зовсім не легке заняття і в деяких випадках священнослужителі дозволяють тримати вінець не дівчині-свідку, а комусь із присутніх молодих людей. Крім того, іноді вінчальні корони просто одягають на молодят.

Обов'язково обговоріть ці моменти зі своїми свідками. Тоді будь-яких непорозумінь вдасться уникнути.