- 10 порад для гарячої шлюбної ночі
- 6 переконливих причин звернутись до професіонала
- Благословення
- Благословення в хаті молодого
- Бутоньєрка нареченого
- В який період не можна вінчатися?
- Весільна прогулянка
- Весільний букет, підвязка, вельон
- Весільний коровай
- Весільні прикмети
- Вінчання
- Вітання молодих (Даровання, перепій)
- Запросини
- Заручини
- Історія обручки
- Нареченим на замітку
- Перший танець молодого подружжя
- Посаг (придане)
- Початок застілля - молитва
- Правила першої шлюбної ночі
- РАЦСи Львова
- Реєстрація шлюбу
- Розписка: що і до чого?!
- Розрізання весільного торта
- Сватання
- Секрети першої шлюбної ночі
- УГКЦ - в які дні року можна взяти шлюб
- Умовини
- Хто може бути свідком при вінчанні
- Церкви Львова - УАПЦ
- Що таке вінець і його роль в ритуалі вінчання
- Як розважити гостей під час весільної прогулянки
Вітання молодих (Даровання, перепій)
На столі для вітання молодих в більшості випадків присутня або тарілка, накрита серветкою, або широкий і низький кошичок також з серветкою. Сюди дорогі гості будуть складати свої інвестиції у фонд молодої сім`ї.
Молодята щасливі і втомлені стоять за столиком, або трохи збоку, дружби розташовуються від них по обидва боки. Першими молоду сім`ю за традицією вітають батьки. Як правило, їх подарунок найбільш значущий. Далі в привітальну колону шикуються всі гості. В деяких регіонах дотримуються жорсткої субординації у почерговості вітань: батьки, бабусі з дідусями, брати і сестри, хрещені батьки і так далі.
Музики грають марші, один дружба забирає в нареченої вже подаровані квіти і кладе їх у вази, або віддає офіціантові. Другому дружбі наречений передає коробки і пакунки з речовими подарунками. Дружки в цей час вішають бутоньєрки гостям, котрі вже привітали молодят.
З цього моменту починається активна робота весільних Старостів. Їх, як правило, буває двоє на весіллі. Один з боку родини молодого, другий – з родини молодої. Вони повинні провести гостей до столу і правильно їх посадити.
Коли всі гості вже зайняли свої місця за святковим весільним столом – настає черга молодят. На традиційному українському весіллі мами молодят перев’язують їм руки вишитим рушником і заводять їх до столу. В більш сучасних інтерпретаціях молодята самі заходять до залу на свої місця. В українських традиційних варіантах музичним супроводом походу молодят на свої місця слугує козацький марш. В осучасненому варіанті це може бути марш Мендельсона, або будь-яка інша музика на вибір молодят.
Європейські тенденції на українському весіллі. Все більше молодят останнім часом використовують струнні квартети для моменту вітання. Зазвичай молодята розташовуються чи в невеликій альтанці (якщо на вулиці) чи під квітковою аркою, десь поруч знаходиться струнний квартет, який виконує в переважній більшості класичні речі. Гості вітають молодят, дружки не вішають бутоньєрки, а просто мило посміхаються, старости не розсаджують госте – їх просто нема, кожне місце за столом підписане. Зрештою, європейські тенденції тільки починають інтегруватися в українські весілля, тому говорити про чітко вибудуваний звичаєвий сценарій ще рано.
Найцікавіше
-
Благословення в хаті молодого
Перед виходом з батьківської хати наречений просить благословення. В основному благословляють тільки батьки, хоча в деяких районах ... -
Правила першої шлюбної ночі
Що молодята роблять першої шлюбної ночі? Питання здається недоречним лише на перший погляд. Варто проявити фантазію, як знайдеться ... -
Розписка: що і до чого?!
Головний елемент весілля – розписка. Власне кажучи, для офіційного оформлення союзу закоханих всі і збираються. Все інше – декоративне ...