Згідно з Сімейним кодексом України, право на шлюб мають особи, які досягли шлюбного віку. Шлюбний вік для жінки встановлюється у 17, а для чоловіка - у 18 років. Особи, які бажають зареєструвати шлюб, мають досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу. Відповідно до Статті 28 Сімейного кодексу України, заяву про реєстрацію шлюбу подають особисто жінка та чоловік до будь-якого державного органу реєстрації актів цивільного стану за їхнім вибором.

Якщо жінка і (або) чоловік не можуть через поважні причини особисто подати заяву про реєстрацію шлюбу до державного органу реєстрації актів цивільного стану, таку заяву, нотаріально засвідчену, можуть подати їх представники. Повноваження представника мають бути нотаріально засвідчені. Якщо реєстрація шлюбу у визначений день не відбулася, заява про реєстрацію шлюбу втрачає чинність після спливу трьох місяців від дня її подання.

Згідно зі Ст.32 Сімейного кодексу України, шлюб реєструється після спливу одного місяця від дня подання особами заяви про реєстрацію шлюбу. За наявності поважних причин керівник державного органу реєстрації актів цивільного стану дозволяє реєстрацію шлюбу до спливу цього строку. У разі вагітності нареченої, народження нею дитини, а також якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого, шлюб реєструється у день подання відповідної заяви.

Шлюб реєструється у приміщенні державного органу реєстрації актів цивільного стану. За заявою наречених реєстрація шлюбу в урочистій обстановці може бути проведена в іншому місці. За заявою наречених реєстрація шлюбу може відбутися за місцем їхнього проживання, за місцем надання стаціонарної медичної допомоги або в іншому місці, якщо вони не можуть з поважних причин прибути до державного органу реєстрації актів цивільного стану. Присутність нареченої та нареченого в момент реєстрації їхнього шлюбу є обов'язковою. Реєстрація шлюбу через представника не допускається. Особи, які збираються укласти шлюб, можуть укласти також шлюбний договір (контракт). Про умови та порядок його укладення Ви можете дізнатися, прочитавши главу 10 Сімейного кодексу України.

  • Центральний РАЦС м. Львова - вул. І.Франка, 157
  • РАЦС Галицького району - вул. Грушевського, 16
  • РАЦС Залізничного району - вул. Новий Світ, 22
  • РАЦС Франківського району - вул. Ген. Чупринки, 29
  • РАЦС Шевченківського району - вул. Котлярська, 6
  • РАЦС Личаківського району - вул. Зелена, 77