Кульмінаційний момент таїнства вінчання - покладання вінців на голови молодят. У православних храмах вінець або вінчальна корона являє собою дуже прикрашений головний убір.

Його символічне значення можна трактувати по-різному. Перш за все, вінчальні корони - це образ вінця Царства Небесного, символ мучеництва і знак того, що Творець увінчав людини, як царя всіх земних створінь. А для молодят вінці означають те, що на все подальше життя вони стають один для одного царем і царицею.

Дана частина обряду починається з того, що священик хрестоподібно осіняє вінцем нареченого і дає поцілувати образ Спасителя, прикріплений до його передньої частини. Таким же чином він благословляє наречену, до вінця якої прикріплений образ Богородиці.

Під час цього священнослужитель каже: "Вінчається раб Божий (ім'я нареченого) рабі Божієй (ім'я нареченої) в ім'я Отця, Сина і Святого Духа". Закінчує він тричі сказаними словами: "Господи, Боже наш, славою і честю вінчав їх".

Далі вінці передаються свідкам, які будуть тримати їх над головами молодят. Вінчальні корони також можуть просто одягнути на голови вінчаються. Проте цьому часто заважає пишна зачіска нареченої.

Якщо шлюб укладається другий раз, то вінчальні корони тримають на плечах, а в третій раз вінці не покладаються.

Обряд цей виглядає дуже красиво, і якщо Ви щиро вірите в його глибокий сенс, то обов'язково закріпіть свій шлюб перед обличчям Господа.

Що необхідно взяти з собою для вінчання
Вінчання - хвилюючий і дуже красивий обряд, для проведення якого молодята повинні заздалегідь підготуватися і мати при собі всі необхідні атрибути.
Одними з основних є дві ікони - Спасителя і Пресвятої Діви Богородиці. Ними під час таїнства будуть благословенні наречений і наречена. Раніше ці ікони брали з рідних домівок, де вони передавалися з покоління в покоління як сімейні реліквії. Тепер же їх можна придбати безпосередньо в самому храмі. Вони можуть бути як однаковими за розміром і написаними в одному стилі, так і відрізняться одна від одної.

Для ікон також необхідно взяти два рушника, які кладуть зверху на образ. Крім цього для вінчання Вам буде необхідно білий підніжний рушник. Він символізує чистоту шлюбу і Вашу височину в цей урочистий момент. Вам також знадобляться дві невеликі хустки для ще одного невід'ємного атрибуту вінчання - свічок. Дві свічки, які наречений і наречена тримають під час церемонії, втілюють у собі всю глибину любові молодят і їх цнотливість перед обличчям Бога.

Ну і, звичайно ж, для церемонії вінчання молоді повинні взяти обручки. Згідно православним звичаєм, одне з них буде срібним, а друге золотим. При цьому срібло символізує Місяць, жіночність і ніжність, а золото - Сонце, лідерство і мужність. Проте зараз молодята воліють купувати однакові золоті кільця.

Перед церемонією вінчання не варто також забувати і про деякі документах. Так, Вам знадобляться паспорта, свідоцтва про хрещення та свідоцтво про шлюб. Якщо ж Ви вінчаєтесь вдруге, то священнослужителю необхідно пред'явити свідоцтво про розлучення або овдовіння, а також дозвіл правлячого Архієрея.

Ретельно підготуйтеся до обряду вінчання, і тоді ця подія стане однією з найпрекрасніших, що запам'ятовуються і важливих моментів у Вашому житті.

Скільки коштує обряд вінчання
У всіх православних храмах обряд вінчання є платним. Однак точна ціна його ніде не встановлена і в багатьох випадках вирішується індивідуально.
Платити за вінчання конкретну суму або вибирати храм, де пожертвування будуть добровільними - Ваше індивідуальне рішення. Головне, щоб у церкві Ви відчули себе затишно, а священнослужитель відповідально ставиться до свого обов'язку освятити Ваш шлюб перед обличчям Бога.
 
Коли заборонено вінчатися, що цьому може перешкодити
Правила, за якими укладається шлюб, освячений церквою, трохи відрізняються від норм цивільного законодавства. Тому для того, щоб отримати від священнослужителя згоду на вінчання і не зіпсувати собі свято, Вам слід знати про те, коли у проведенні обряду Вам можуть відмовити.

У багатьох храмах Вас попросять пред'явити свідоцтво про укладення шлюбу. В принципі, церква може освятити незареєстрований союз, проте це скоріше є винятком.

Вас не обвінчають, якщо Ви вступаєте в церковний шлюб вчетверте. Згідно православним правилами, з'єднувати себе священними узами можна максимум три рази. При цьому Ви обов'язково повинні пред'явити свідоцтво про розлучення або вдівство, а також дозвіл від Архиєрея.

Священнослужитель відмовиться здійснювати обряд, якщо хтось з молодят заявить, що він атеїст і зважився на вінчання лише за наполяганням чоловіка або батьків. Проводити обряд не будуть і якщо хтось із наречених не хрещений.

Не можна вінчатися, якщо хтось із закоханих офіційно перебуває в іншому шлюбі. Для цього потрібно свідоцтво про розлучення і дозвіл Архієрея.

Ще одна перешкода - кровна або духовна спорідненість молодят. Перша пов'язана з тими ж обмеженнями, які прописані в цивільному законодавстві. Друге ж забороняє вступати в церковний шлюб особам, які раніше були свідками на вінчанні однієї пари або хресними батьками однієї дитини.

Коли ж таких нюансів у Вас не виникло і Ваша віра і бажання бути разом сильні і абсолютно щирі, то кожен храм із задоволенням проведе обряд вінчання і благословить Ваш шлюб перед обличчям Бога.

Коли можна проводити обряд вінчання
Вінчання в православних церквах проводять по певних днях відповідно до вінчальним календарем. Тому для того, щоб уникнути непорозумінь у день свята Вам необхідно домовиться з представниками храму про обряд заздалегідь.

Зверніться до священика вподобаного Вам храму не пізніше ніж за 3 дні до заповітної дати. Після цього слід відправитися в канцелярію церкви, де відзначать обраний час і число. Вінчання, як правило, проводять після Божественної Літургії. Отже, найбільш імовірним для здійснення таїнства є час між 11-00 і 13-00.

Вінчання в усіх православних храмах не роблять у вівторок, четвер і суботу, а також протягом Великого, Петровського, Успенського і Різдвяного посту. Багато церков також відмовляються проводити таїнство на передодні великих і храмових свят. Саме тому дату вінчання слід уточнювати особисто у священнослужителя, адже для багатьох обителей подібні питання є індивідуальними.

А ось найбільш підходящим часом для вінчання з давніх пір вважалася осінь, зима від Хрещення до Масляниці, літо в період між Петровським і Успенським постами, а також першу неділю після Великодня, яке носить назву Червона гірка.

Що ж стосується проміжку часу між укладенням шлюбу в РАГСі та проведення вінчання, то тут жодних обмежень не існує. Ви можете прийняти таїнство як в день реєстрації, так і через багато років, коли свідками на Вашому вінчанні стануть діти або навіть онуки.

Головне, щоб в цей момент Вас переповнювали почуття радості і любові, а все інше не має значення.

За матеріалами wedding.ua