Цікаві матеріали

Організація весілля - справа завжди клопітка і забирає левову частку сил та часу. Весілля у Львові, втім, як і по всій Україні, вимагає особливої підготовки.

Детальніше...

• вівторок, четвер, субота;
• Великий піст (перед Великоднем);
• від другого понеділка після дня Святої Трійці до 12 липня
(Петрів піст);
• 14—28 серпня (Успенський піст);
• 28 листопада — 7 січня (Різдвяний піст);

Детальніше...

Попри все розмаїття весільних звичаїв, початок застільної частини завжди одинаковий. Всюди і завжди вона розпочинається з молитви за здоров’я молодят. Це стосується і традиційних українських весіль, і сучасних українських весіль і, навіть, модернових весіль з європейськими елементами.

Детальніше...

Як давно з’явилися обручки, точно не встановлено, та їх виникнення пов’язують із Давнім Єгиптом. Тоді вони відігравали роль печатки, за допомогою якої фараони передавали свою владу та волю через державних представників. Згодом золоті обручки почали носити як прикрасу багаті єгиптянки, а срібні, бронзові, із скла або глини — менш заможні.

Детальніше...

Б’ють келихи – на щастя. Традиція бити посуд на весіллі походить від прадавнього обряду вінчання. З двох чаш молодята пили молоко з медом, а потім розбивали їх об заздалегідь принесену каменюку – «щоб з двох вийшло одне». Хрещені батьки збирали черепки і несли до річки, щоб вода обточила гострі краї – цих гострих країв не мало бути у житті.

Детальніше...